Často kladené otázky

Vzorník RAL

1. Co musí splňovat podklad, aby bylo možné položit průmyslové podlahy?
Podmínky pro kvalitní pokládku průmyslové podlahy jsou:
vlhkost do 4%
pevnost podkladu 1,5 MPa
soudržnost povrchu

2. Jak dlouho trvá samotná realizace pokládky nebo rekonstrukce podlahy?
Záleží na typu podlahy. Délka realizace se pohybuje v rozmezí 3-5 dní. Délku pokládky ovlivňuje velikost a rozsah zakázky. Rekonstrukce podlahy pak bývá při splnění podmínek pokládky méně časově náročná.

3. Jak se podlaha udržuje?
Údržba litých podlah je nenáročná. S ohledem na použití podlah ve velkých prostorech pak samozřejmě povrch umožňuje mechanické nebo strojní čištění s použitím běžných čistících prostředků.

4. Jakou má podlaha životnost? Hraje roli skladba podlahy?
Životnost podlahové krytiny je ovlivněna několika faktory. Skladba podlahy pak souvisí spíše s výběrem a zvolením typu podlahy. Na životnost má pak vliv především správně zvolený typ podlahy. Dalším významným faktorem je pak její namáhání a pravidelná údržba v souladu s doporučením výrobce. Pokud je podlaha dobře zvolena a pravidelně udržovaná v souladu s těmito doporučeními její životnost je minimálně 15 let.

5. Jak odhadnu velikost zátěže lité podlahy?
S takovou otázkou se můžete obrátit na nás a my Vám poradíme. Míru zátěže ovlivňuje použití těžké techniky nebo třeba chemikálií v provozu. Jednoduše řečeno vlastně jakékoliv mechanické, chemické či povětrnostní zatížení. Tyto faktory potom ovlivní výsledně zvolený typ a odolnost.
Lité podlahy se aplikují vždy na beton, anhydrit nebo dlažbu.
Naše firma navrhne takový typ podlahoviny, který vyhoví Vašim požadavkům na zatížení, ať už jde o smykové síly, nebo hmoty zatěžující objekt.